hot jōga

Jak se cvičí?
Hot jóga se v našem studiu praktikuje zhruba při 35 – 37 °C. U nás můžete čekat vyhřátou místnost přírodním teplem / dřevem v kamínkách, v nichž během lekce polínka příjemně praskají. Každá pozice má několik úrovní a pokaždé se tak díky teplu dostanete do jiné. S další lekcí vás vaše tělo pustí dál a dál. Takže ač to na pohled může vypadat, že se vše dokola opakuje, nikdy nebude cvičení stejné. Teplo výrazně zvyšuje flexibilitu a detoxikaci. Při lekcích hot jógy má zvýšená teplota a vlhkost napodobit klima Indie, kde jóga vznikla. Teplo totiž přináší několik výhod:

zvýšení flexibility: teplo zahřívá svaly a činí je poddajnějšími, což jogínkám a jogínům umožňuje dosáhnout větší pružnosti a rozsahu pohybu.

detoxikace: říká se, že hojné pocení během cvičení jógy v horku pomáhá odstraňovat toxiny z těla a podporuje tak pocit očisty a omlazení.

zlepšení kardiovaskulárního tréninku: teplo zvyšuje tepovou frekvenci a krevní oběh, takže cvičení je fyzicky náročnější a poskytuje kardiovaskulární trénink.

mentální soustředění: náročné podmínky při cvičení hot jógy vyžadují zvýšenou duševní soustředěnost a koncentraci, což může pomoci rozvíjet všímavost a smysl pro přítomnost.

Pro koho je vhodná?
Přestože hot jóga nabízí jedinečné výhody, nemusí být vhodná pro každého. Hot jóga se nedoporučuje nemocným s kardiovaskulárními chorobami, chronicky nemocným, dětem mladším 15ti let a těhotným v prvním trimestru. Jde o náročnější fyzický výkon, pokud se tedy „necítíte“, odložte návštěvu cvičení raději na jiný den.

Rezervace