jak se připravit

Příprava na lekci jógy zahrnuje kombinaci fyzické a psychické přípravy. Zde je několik kroků, které vám pomohou se dobře připravit na naše hodiny ve studiu ÓM jógy:

Vyberte si správnou lekci:
zvolte si lekci jógy, která odpovídá vašim cílům a úrovni zkušeností. Zvažte také druh jógy, úroveň intenzity, styl výuky instruktora a délku lekce.

Hydratace a výživa:
před lekcí se ujistěte, že jste dobře hydratováni. Pijte vodu po celý den před lekcí, zejména pokud se jedná o lekci hot jógy. Nejméně jednu až dvě hodiny před lekcí snězte lehké jídlo nebo svačinu, abyste měli dostatek energie a necítili se příliš plní.

Přijďte včas:
snažte se přijít do studia jógy nebo na místo lekce alespoň 10 až 15 minut před plánovaným začátkem. To vám umožní se v klidu odbavit, připravit si podložku a psychicky přejít do prostředí lekce, aniž byste se cítili uspěchaní.

Správné oblečení:
vezměte si pohodlné a prodyšné oblečení, které umožňuje volný pohyb. Volte oblečení, které není příliš volné ani příliš těsné a neomezuje váš rozsah pohybu. Při józe většinou nepoužíváme obuv. 

Vezměte si s sebou potřebné pomůcky:
V závislosti na lekci a vašich individuálních potřebách si přineste všechny potřebné jógové pomůcky, jako je podložka, bloky, popruhy nebo podhlavníky. Tyto pomůcky mohou podpořit vaše cvičení a zlepšit vaše vyrovnání a pohodlí během lekce. Naše studio tyto pomůcky rovněž má k dispozici na místě.

Informujte instruktora:
pokud máte nějaké zranění, zdravotní problémy nebo specifická omezení, informujte instruktora před začátkem lekce. To mu umožní provést vhodné úpravy nebo přizpůsobení cviků podle vaší potřeby.

Stanovte si záměry:
před začátkem hodiny si stanovte své záměry nebo cíle pro cvičení. Zamyslete se nad tím, čeho chcete během lekce dosáhnout nebo co chcete zažít, ať už jde o fyzické, duševní nebo emocionální zážitky.

Soustřeďte se na dech:
během hodiny si uvědomujte svůj dech. Praktikujte hluboké, rovnoměrné dýchání, které pomáhá zklidnit mysl, udržet přítomnost a podpořit vaše pohyby a pozice.

Respektujte své limity:
ctěte své tělo a naslouchejte jeho signálům. Netlačte se za hranice svých možností nebo do bolesti. Během lekce se podle potřeby upravte nebo si odpočiňte a nesrovnávejte se s ostatními v místnosti.

Otevřete mysl a přistupujte k lekci pozitivně:
k hodině přistupujte s otevřenou myslí, zvědavostí a pozitivním přístupem. Přijměte cvičení jako příležitost k sebepoznání, růstu a péči o sebe. Respektujte své limity a užívejte si cestu jógové praxe.

rezervace

kontaktprávní úpravaprovozní řád